Arrangementer i huset

 

Det vil glæde os at se dig til et arrangement i huset. Husk at Ikke medlemmer kan også deltage i udvalgte arrangementer mod betaling. Se udspecificering under de enkelte arrangementer.Julefrokost

Nærmere info følger.
23-Januar-2021

 

Forsårsmarked

Nærmere info følger.
13-Marts-2021

 

Musikaften med Soul Meeting


Lørdag den 20. marts 2021 inviterer Lillering Forsamlingshus i samarbejde med Lillering Musikforening anno 2015 indenfor til en musikalsk tidsrejse, når Soul Meeting gæster forsamlingshuset.

Soul Meeting er et band, der i mange år har arbejdet utrætteligt på at udbrede den ægte Motown-soulmusik, som regnes for et af højdepunkterne i rockhistorien - tænk bare på navne som Otis Redding, Marvin Gaye, Wilson Pickett, Stevie Wonder, Four Tops, Supremes og alle de andre. Med afstikkere til andre genrer fra samme periode omsætter Soul Meeting de udødelige hits til svedig rock’n soul, som det lød dengang.

Prisen for dette fantastiske arrangement bliver beskedne 150 kr., og heri er inkluderet fri hotdogs fra vores besøgende pølsevogn fra kl. 19-21, og altså musik med Soul Meeting fra kl. 21-01.

Arrangementet vil kun være tilgængeligt for 100 deltagere. Tilmelding sker ved indbetaling via MobilePay (boksnummer følger), med angivelse af dit navn og antal deltagere du tilmelder. Når tilmeldingen er registreret, vil der blive sendt en SMS med bekræftelse på tilmeldingen (Der sendes SMS manuelt, så hav gerne lidt tålmodighed).

Vi glæder os usigeligt til at se en masse mennesker i huset til rock og hotdogs.

Med venlig hilsen
Bestyrelsen
24-marts-2021